27 Eylül 2021 Pazartesi 07:47      
 

REVAK&BLBprivate, 2007 yılında kurulmuş Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık Anonim Şirketidir. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmak beni hem onurlandırıyor hem de mesleki açıdan sorumluluk yüklüyor.

Gayrimenkul hizmet alanında görev yapıyor olmak, tecrübe anlamında geçmişimin devamı niteliği taşıyor.

İTÜ Mimarlık Fakültesi Lisans ve Yüksek Lisans eğitimi sonrasında; Anadolu Bankası Mali Tahlil ve Ekspertiz Müdürlüğü’nde eksper olarak başlayan meslek hayatım, bir yıl sonrasında Müdür Yardımcısı, bir buçuk yıl sonrasında ise Emlak Bankası Toplu Konut Proje ve Hakediş Müdürü olarak Emlak Bankası’nın Ziraat Bankası ile birleşmesine kadar devam etti. Aynı görev ve unvanla birleşme sonrasında Ziraat Bankası’nda da devam eden iş hayatım 2003 yılında Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na geçişimle ve bu kurumda; Ar-Ge, Etüd Planlama ve Pazarlama-Satış (Departmanlarından Sorumlu) Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etti. 2005 yılı başında da kamudaki görevim nihayetlendi.

Kamu’daki çalışma sürecimde; yönetim ve koordinasyonumda, TOKİ ve Emlak Konut uygulamaları kapsamında 750.000 konutun kredilendirilmesi ve 70.000 konutun pazarlaması ve satışı gerçekleşmiştir.

Bu derece gayrimenkul portföyü zengin kurumlarda çalışmak ve bu kurumların karar alıcı pozisyonlarında bulunmak kuşkusuz zengin bir bilgi dağarcığı oluşturmakta ve gayrimenkulün toprakta başlayan serüveninin her adımında başarılı sonuçlar için yeni startejiler oluşturmamızı gerekli kılmaktaydı. Bütün bu bilgi birikiminin özel bir belge ile tescili için;

• SPK Değerleme Uzmanlığı Lisansı
• Appraisal Institute Değerleme Uzmanlığı Lisansı
• Bilgi Üniversitesi Sermaye Piyasaları Uzmanlığı Sertifikası
• İnşaat Muhasebesi Sertifikası
• İTO Gayrimenkul Pazarlama ve Satış Sertifikası


ile belgelemek suretiyle özel sektöre girmiş bulunmaktayım.

Şirketimiz, verdiği tüm hizmetlerde yukarıdaki tecrübelerimiz ışığında, ülkemiz gerçeklerine oturtulan, bölgesel verileri esas alan bir modelle çalışmalarını sürdürmektedir.

Gerek hizmet, gerekse üretim sektöründe; her bölgemizin, her şehrimizin, hatta her beldemizin coğrafi, sosyo-ekonomik ve kültürel yapıda farklılıklar gösteriyor olması, yapılan hizmetlerde de farklı anlayışların olmasını gerektirmektedir.

Şirketimiz; sektörel bilgileri ve yasal verileri takip ederek, her aşamada yapılan çalışmaları gözden geçirerek projelerin verimliliğine odaklı, ekonomik göstergelerin ışığında gayrimenkul sahiplerinin eğilimlerini ve beklentilerini analiz eden çalışmalarıyla, sağlam kararlar alınmasına başarılı sonuçlar elde edilmesine katkı sağlamaktadır.

Revak&BLBprivate; Ülkemizde sınırlı sayıda edinilmiş Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yapılan sınavlar sonucu verilen “Gayrimenkul Değerleme Uzmanı” lisans belgesine sahip uzman bir kadronun yanısıra, konusunda başarılı çalışmalar yürüten akademisyenlerle işbirliği içinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Tüm güzellikleri birlikte paylaşmak umut ve dileğiyle…

Belgin BİLGİÇ
Y. Mimar

 
 
 
Web Sitesi Tasarımı Zemedya