27 Eylül 2021 Pazartesi 07:01      
 

Prof.Dr.Tanıl KILINÇ

1959 yılında İstanbul’da doğan Prof.Dr. Tanıl KILINÇ, İstanbul Üniversitesi İsletme Fakültesi mezunudur. 1981 yılında aynı fakültenin Davranıs Bilimleri Kürsüsüne asistan olarak girmis, 1996 yılında “Takım Kurma ve Gelistirme” tezi ile “İsletme Doktoru”, 1989 yılında Doçent, 1997 yılında ise Profesör ünvanını almıstır.

1994 yılında misafir öğretim üyesi olarak Ball State Üniversitesi (ABD’de) incelemelerde bulunmustur.
 
İstanbul Üniversitesi İsletme Fakültesi Davranıs Bilimleri Ana Bilim Dalı’nda görev yapan Dr. KILINÇ, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Programlarında “Örgüt Gelistirme”, “Takım Kurma ve Gelistirme”, “Örgütsel Davranıs”, “İnsan İliskileri”, “Davranıs Bilimleri”, “İletisim”, “Takım Çalısması” ve “Davranıs Bilimleri” derslerini vermis; keza İstanbul Üniversitesi İsletme İktisadı Enstitüsü’nün (İİE) değisik programlarında da konusu ile ilgili dersleri yürütmüstür. Dr. KILINÇ 2008 yılında İstanbul Üniversitesi’nden emekli olmustur.
 
“Örgüt Gelistirme”, “Takım Gelistirme”, “Liderlik Durumsallık ve Ötesi”, “Örgütsel Çatısmaların Yönetimi”, “Toplantı Yönetimi”, “Değisim ve Değisim Yönetimi”, “Performans Yönetimi” konularında çok sayıda makalesi olan Dr. KILINÇ kurumsallasma konusunda Turizm (Otelcilik), Sağlık (Hastaneler) ve Eğitim (Özel Okul İsletmeleri) sektörlerinde arastırmalar yapmıstır.

Bugüne kadar Türkiye’nin önde gelen 160’ın üzerinde şirketine danışmanlık ve eğitim çalışmaları bulunan Dr. Kılınç halen şirket yapılandırmaları, insan kaynakları ve üst yönetim danışmanlıkları faaliyetlerine devam etmektedir. 

Makaleleri
ÇAĞDAŞ İŞLETME ANLAYIŞI ÇERÇEVESİNDE DÜŞÜNCE TARZLARINA YÖNELİK BİR GÖRÜŞ

 
 
 
Web Sitesi Tasarımı Zemedya